Kaple Božího Těla

Umístění: přízemí (č. 001 | 1.35)
Kapacita: 72 sedaček (+ 40 židlí)
Rozměry: délka 15,9m | šířka 10,5m | výška 11,9m
Wi-fi: připojení je k dispozici
Virtuální prohlídka: ZDE
Ceník pronájmu: ZDE

Restaurovaný historický unikát, který v roce 2002 začal rovněž sloužit jako zcela ojedinělý konferenční a koncertní prostor Univerzity Palackého. Jedno z nejstarších a nejnavštěvovanějších míst v Olomouci, jehož překvapující historii a genius loci vám blíže představujeme ZDE.

Zároveň jde o stálý prostor Katedry muzikologie, v němž se pořádají koncerty univerzitního sboru a celá řada dalších ojedinělých eventů a renomovaných hudebních festivalů. Kaple je veřejnosti přístupná během Dnů evropského dědictví, prohlídky tohoto výjimečného prostoru se ale obvykle uskutečňují i při Olomouckých barokních slavnostech.

Další specifikace: kaple je oblíbeným místem pro konání svateb. Pro konání obřadu je samozřejmě možné výjimečně otevřít vstup do kaple přímo ze sousední ulice Univerzitní. Nevěsta se tak nemusí obávat (jinak tradičního a povinného) vstupu z přízemí Uměleckého centra.

Ve volné kapacitě lze prostor využít k uspořádání přednášek, konferencí, workshopů, filmových projekcí apod. Bližší informace Vám poskytne manažerka Uměleckého centra Adéla Hazuchová (585 633 099 | adela.hazuchova@upol.cz).