Kaple Božího Těla

Umístění: přízemí (č. 001 | 1.35)
Kapacita: 72 sedaček (+ 40 židlí)
Rozměry: délka 15,9m | šířka 10,5m | výška 11,9m
Wi-fi: připojení je k dispozici
Virtuální prohlídka:  ZDE
Ceník pronájmu:  ZDE

Restaurovaný historický unikát, který v roce 2002 začal rovněž sloužit jako zcela ojedinělý konferenční a koncertní prostor Univerzity Palackého. Jedno z nejstarších a nejnavštěvovanějších míst v Olomouci, jehož překvapující historii a genius loci vám blíže představujeme ZDE.

Zároveň jde o stálý prostor Katedry muzikologie, v němž se pořádají koncerty univerzitního sboru a celá řada dalších ojedinělých eventů a renomovaných hudebních festivalů. Kaple je veřejnosti přístupná během Dnů evropského dědictví, prohlídky tohoto výjimečného prostoru se ale obvykle uskutečňují i při Olomouckých barokních slavnostech.

Další specifikace: Kaple je oblíbeným místem pro konání svateb. Pro konání obřadu je samozřejmě možné po předchozí domluvě otevřít vstup do Kaple přímo ze sousední ulice Univerzitní. Nevěsta se tak nemusí obávat (jinak tradičního a povinného) vstupu z přízemí Uměleckého centra. Házení okvětních lístků a rýže je možné pouze po předchozí domluvě. Děkujeme za pochopení.

Ve volné kapacitě lze prostor využít k uspořádání přednášek, konferencí, workshopů, filmových projekcí apod. Kaple Božího Těla je odsvěcená a veřejnosti přístupná po předchozí domluvě s manažerkou UC UP. Bližší informace Vám poskytne manažerka Uměleckého centra Adéla Hazuchová (585 633 099 | adela.hazuchova@upol.cz).