Výstavy a audiovizuální instalace

Rozsáhlé výstavní prostory v Uměleckém centru zahrnujeme pod jeden společný název - Galerie Konvikt.

Dramaturgie této galerie se orientuje především na projekty studentů českých i zahraničních uměleckých a umělecko-výchovných škol. Pravidelně zde figurují výstavy seminárních a diplomových prací studentů Katedry výtvarné výchovy, stejně tak eventy studentského spolku StuArt při Katedře dějin umění. Výraznou součástí bývají rovněž výstavy zahrnuté do hlavního i doprovodného programu audiovizuálních festivalů PAF nebo Academia Film Olomouc. Výběr výstav garantuje výstavní rada Uměleckého centra UP.

Galerie Konvikt

Výstavní prostory dominují chodbě v prvním patře Uměleckého centra. Výhodou je přirozené světlo z ulice, které jedině podporuje atmosféru prezentací kreseb, maleb a fotografií. Výstavám ovšem slouží rovněž chodba ve druhém patře. A pochopitelným půvabem oplývá také podkroví (v hlavních rolích střešní okna a velmi snadné zatemnění) coby ideální prostředí pro výskyt soch a audiovizuálních instalací.

Galerie Plusmínus

Skromný podzemní prostor s klenutými stropy, pevná součást ateliéru kovu, objektu a šperku na Katedře výtvarné výchovy. Výstavní program se tu zaměřuje na médium objektu a šperku v jeho nejširším koncepčním uchopení. Galerie nabízí široké spektrum možností pro site-specific instalace, expozice drobných objektů i projekce.

Galerie Monitor

Prostor pro umění videa. Regulérní galerie v prostoru u automatu na kávu. Jakmile přijdete dovnitř, můžete si tak koupit kávu (nebo úplně jiný nápoj, samo sebou), sednout si na lavičku a zadívat se na televizní obrazovku, které zrovna může dominovat některý z audiovizuálních experimentů. A galerie je od pondělí do pátku volně přístupná veřejnosti. A televize zapnutá.