Rozhlasové hry a rádio UP AIR

K pravidelnému činorodému dění v Uměleckém centru patří zrod nových studentských spolků a jejich krátkodobých i dlouhodobých projektů. V roce 2015 např. v prostorách Uměleckého centra vzniklo vysílací studio univerzitního studentského rádia UP AIR. Během školních semestrů se tak v budově mj. uskutečňují populární poslechové večírky - společný poslech rozhlasových her, na který má vždy vstup zdarma i široká veřejnost. 

UP AIR

Nezávislé studentské internetové rádio, které vysílá od 1. dubna 2014. UP AIR tvoří otevřenou platformu pro všechny kreativní nadšence do rozhlasové tvorby, kteří zde získávají bohaté zkušenosti s provozem rádia. UP AIR vysílá ven aktuální progresivní hudbu mimo střední proud a krom toho také čile informuje o společensko-kulturním dění v kontextu univerzity a metropole.

Prix Bohemia Radio

Mezinárodní festival rozhlasové tvorby, tradiční soutěžní přehlídka Českého rozhlasu. Ústředním cílem je zvýšit kvalitu rozhlasové tvorby a prezentovat veřejnoprávní média jako instituce, které vytvářejí a šíří kulturní hodnoty.